Aloes Sok 99.8%

500ml
Pierwsza recenzja tego produktu
24,70 zł

Zdrowotne właściwości aloesu znane są ludziom już od 5000 lat! Aloes, rosnący między innymi na Madagaskarze czy Wyspach Kanaryjskich może osiągnąć aż 4 m wysokości, a jego mięsiste liście są pełne składników odżywczych i substancji aktywnych. Warto wiedzieć, że aloes jest tzw. sukulentem. Oznacza to, że roślina jest przystosowana do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody. Wykształciła w tym celu wiele adaptacji, np. tkankę wodną, służącą do magazynowania wody.

Sok z aloesu ma szereg właściwości, sprzyjających zachowaniu zdrowia i dobrej formy. Zawiera duże dawki witaminy A, C, E, kwasu foliowego, witaminy B1, B2, B3 i B6. Jest bogaty w minerały (cynk, chrom, magnez, sód, potas, żelazo, mangan, selen), aminokwasy i kwasy tłuszczowe.Wśród nich znajduje się bardzo ważny dla ludzkiego organizmu kampesterol, który działa przeciwzapalnie i ma bardzo korzystny wpływ na kości i stawy oraz beta – sitosterol, który poprzez zmniejszenie wchłaniania cholesterolu w jelitach, pomaga obniżyć jego poziom we kwi).

Sok z aloesu naturalnie wzmacnia układ immunologiczny, pomaga także odzyskać spokój w stanach nadmiernego wysiłku psychicznego, niepokoju i wyczerpania. Regularne picie soku pomaga lepiej radzić sobie ze stresem i znacząco zwiększa psychiczną i fizyczną odporność organizmu.

Spożywanie aloesu jest bardzo wskazane w procesach oczyszczana organizmu. Usprawnia działanie kosmków jelitowych, co powoduje lepsze wchłanianie składników odżywczych z jelit. Dodatkowo, sok z aloesu poprawia trawienie i wpływa korzystnie na cały układ pokarmowy. Przyniesie ulgę w stanach nadwrażliwości żołądka, przy zespole jelita drażliwego czy refluksie. Sok z aloesu wspomaga również naturalne oczyszczanie narządów wewnętrznych, takich jak nerki, wątroba, czy skóra, pomaga pozbyć się z organizmu pasożytniczych robaków, takich jak glisty, czy owsiki.

Dzięki wysokiemu poziomowi przeciwutleniaczy, aloes pomaga zachować młodość i atrakcyjny wygląd, opóźniając procesy starzenia.

Nie wszyscy wiedzą, że sok z aloesu może być bardzo pomocny w zmniejszeniu zbyt wysokiej temperatury ciała (zwłaszcza u dzieci).

Aloes, dzięki swoim właściwościom leczniczym jest szeroko wykorzystywany również w branży kosmetycznej. Kompresy na bazie soku z aloesu złagodzą stany zapalne skóry, oparzenia, czy ślady po ugryzieniach owadów. Dzięki właściwościom ściągającym pomaga w zmniejszeniu krwawienia i obrzęku. Dzięki dużej zawartości kolagenu i elastyny regeneruję skórę, zmiękcza ją i koi. Sok z aloesu zawiera aż 12 substancji o działaniu przeciwzapalnym!

Skład:

sok z aloesu, kwas cytrynowy (regulator kwasowości).

Sposób użycia:

Dwa razy dziennie 25 ml pół godziny przed posiłkiem. Przed użyciem wstrząsnąć. Osad jest zjawiskiem naturalnym. Po otwarciu przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 21 dni.