Ostropest Sok 99.8%

500ml
Pierwsza recenzja tego produktu
31,30 zł

Szczególnie polecany:

 

  • w walce z kamieniami w woreczku żółciowym,
  • do regeneracji wątroby uszkodzonej w wyniku długotrwałego przyjmowania leków bądź chemioterapii,
  • w bólach spowodowanych kolką nerkową.

Ostropest plamisty jest rośliną z rodziny astrowatych, występującą w basenie Morza Śródziemnego. Pomaga chronić i regenerować wątrobę, dzięki czemu stanowi cenny suplement dla osób zmuszonych do ciągłego przyjmowania leków, czy poddających się chemioterapii.

Aktywnymi składnikami ostropestu są trzy substancje należące do grupy flawonolignin noszące nazwę sylimaryny i są to: sylibilina (50%), sylichristyna (25%) oraz sylidianina (25%). Poza tym roślina zawiera m.in: kwercetynę, apigeninę, taksyfolinę, witaminy: C, K, fitosterole, garbniki, kwas linolowy i minerały. Około 20-30% składu rośliny stanowią białka i oleje roślinne. Jako surowiec wykorzystuje się owoce ostropestu.

Ze względu na wysoką zawartość silnego antyoksydantu -  sylimaryny, ostropest wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwrodnikowe, żółciopędne, rozkurczowe, detoksykacyjne oraz regenerujące miąższ wątroby.

Sok z ostropestu polecany jest szczególnie w przypadku problemów z wątrobą. Jego działanie jest niezwykle cenne, ponieważ nie tylkowspiera regenerację miąższu wątroby, ale też wspomaga w stanach zapalnych i zaburzeniach jej prawidłowego funkcjonowania. Dlatego powinien stanowić stały składnik diety osób, które walczą z uszkodzeniami wątroby spowodowanymi trwałym przyjmowaniem leków, nadużywaniem alkoholu, wirusowym zapaleniem typu C, czy nawet zatruciem muchomorem sromotnikowym. Ponadto, korzystne jest profilaktyczne stosowanie ostropestu, ponieważ wspiera on pracę wątroby poprzez wspomaganie oczyszczania jej z toksyn oraz ochronę przed stłuszczeniem.

Odtruwające właściwości zawartej w soku z ostropestu sylimaryny wykorzystywane są do walki z łuszczycą. Działa ona kojąco na powstałe stany zapalne oraz hamuje tworzenie się nowych zmian łuszczycowych.

Warto sięgnąć po sok z ostropestu, jeżeli zmagamy się z lekkimi zaburzeniami trawienia, takimi jak wzdęcia, niedokwasota, czy problem z wydzielaniem żółci. Jest on pomocny również w obniżaniu poziomu szkodliwego cholesterolu LDL, przez co przyczynia się do ochrony przed miażdżycą.

Informacje o producencie:

EkaMedica to marka firmy JaRo-Pol, która powstała w 2001 r. „Naturalnie Znaczy Zdrowo” - to motto firmy, które wskazuje, że wszystkie produkty są wytwarzane na bazie naturalnych składników, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i bardzo korzystne dla zdrowia. Pod banderą EkaMedica znaleźć można najróżniejsze wyroby o działaniu leczniczym: soki, tabletki, specjalne produkty spożywcze, a nawet kosmetyki. Ta firma to połączenie naturalnej, tradycyjnej medycyny z najnowszymi technologiami. Szczyci się zaufaniem klientów, a to chyba najlepsza rekomendacja.

Zawartość opakowania:

500 ml płynu

Skład:

100% soku z nasion ostropestu. Produkt nie zawiera konserwantów. Zawiera naturalnie występujące cukry.

Przechowywanie:

Po otwarciu produkt należy przechowywać w lodówce.

Sposób użycia:

10 ml raz dziennie pół godziny przed posiłkiem. 

Uwagi:

  • po otwarciu należy zużyć płyn w ciągu 21 dni
  • nie przekraczać zalecanej porcji dziennej
  • nie stosować jako substytut zróżnicowanej diety
  • nie stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią
  • przed użyciem wstrząsnąć – osad jest zjawiskiem naturalnym
  • produkt może się nieznacznie różnić kolorem i smakiem w zależności od partii